EEA GrantsEmpathy in Art

Reflexie nórskej architektúry

Teoretické prednášky, diskusie a publikácia. Aktivita je zameraná na súčasnú architektúru a jej úlohu v procesoch umeleckej slobody a neslobody. Prednášky sú otvorené a zameriavajú sa predovšetkým na študentov z oblasti architektúry, výtvarného umenia, dizajnu alebo teórie a dejín umenia, ale aj na architektov, historikov a kritikov architektúry, vydavateľov a všetkých, ktorí sa zaujímajú o súčasnú architektúru.

 

 

Video

spíkri

 • mask-group-14
  Martin BeverfjordRever & Drage je architektonická firma pozostávajúca z troch architektov so sídlom v Osle a pobočkou vo Flekkefjord. Máme radi architektúru, ktorá obsahuje zábavu bez toho, aby ste si z toho robili ťažkú hlavu, a bez veľkého rozdielu medzi humorom a vážnosťou.
 • tormodamundsenportrait-2
  Tormod AmundsenOd roku 2009 architekti z ateliéru Biotop navrhujú architektúru malého rozsahu pre outdoorové aktivity. Budovy sú navrhnuté s nórskym a severským chápaním jednoduchého vonkajšieho života. Sú to malé budovy pre veľké zážitky.
 • mask-group-12
  Beate HølmebakkManthey kula je nórska architektonická kancelária, ktorá bola založená v roku 2004. Jej zakladateľmi sú Beate Hølmebakk a Per Tamsen. Kancelária pracuje na úrovni prieniku umenia, architektúry a krajinného plánovania. Zameriava sa hlavne na lokalitu, formu a naratív.
 • mask-group-13
  Einar HagemLundhagem je ateliér architektúry a urbanizmu so sídlom v Osle. Bola založená v roku 1990 a naďalej sa zaviazala k vytváraniu architektúry, ktorá pokračuje v skúmaní vzťahu medzi prírodou a ľudstvom.
 • j1a2550
  Jette Cathrin HoppSnøhetta je miesto, odkiaľ nikto nie je, ale môže tam ísť ktokoľvek. Snøhetta začala ako spoločná dielňa. Dnes sa rozrástla na medzinárodne uznávanú prax architektúry, dizajnu a umenia s 280 zamestnancami viac ako tridsiatich rôznych národností a rovnomernej distribúcii pohlavia.
 • mask-group-111
  Espen Rahlff3RW arkitekter je kancelária v Bergene s hravým portfóliom postaveným na praktických skúsenostiach, angažovanej sociokultúrnej práci a kreativite. Zameriava sa na architektúru, urbanizmus, plánovanie a kultúrnu krajinu.

vedúca

Kreatívna vedúca

Henrieta Moravčíková
Henrieta Moravčíková